PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1333}

Cela

The Cell
6,4 21 583
oceny
6,4 10 1 21583
6,0 7
ocen krytyków
Cela
powrót do forum filmu Cela

Takie właśnie powinny być thrillery! I wcale nie przesadzam, stwierdzając, że "Cela" jest swego rodzaju kunsztem artystycznym i swoistym arcydziełem - na niej powinny wzorować się wszystkie thrillery kręcone po 2000 roku!
Doskonały thriller powinien pozostawić Ci w psychice ślad, który będzie odżywał nawet 10 lat po obejrzeniu filmu... Doskonały thriller musi zagwarantować Tobie, że nawet nie będziesz śmiał odwrócić wzrok od ekranu, a fabuła tak Cię wciągnie, że będziesz siedział w napięciu w fotelu, czekając na dalszy rozwój akcji!
Taka właśnie jest "Cela" - pełna niepokoju, tajemniczości i nutki grozy!
Jednakże niesamowite zdjęcia, dzięki którym udzielał się niesamowity klimat filmu wznoszą "Celę" na wyżyny kunsztu artystycznego... Robią z niej już nie tylko zwykły dreszczowiec, ale film na miarę thrillera psychologicznego.
Przepiękna strona wizualna i niebywała charakteryzacja, którą przede wszystkim można podziwiać wtedy, gdy fabuła filmu jest przenoszona do umysłu Carla Starghera, cierpiącego na schizofrenię, umożliwia widzowi zobaczenie jak dziwna i pokręcona, ale także niesamowicie zaskakująca i odrealniona może być psychika chorego człowieka! (I chyba najbardziej ta część fabuły mnie zaciekawiła)

Także oczywiście za całokształt i niesamowite emocje towarzyszące mi podczas oglądania wystawiam bez zastanowienia 10/10 i dodaję film do ulubionych!! :) Bo z pewnością do niego jeszcze wrócę!
+ bardzo dobra kreacja Jennifer (nie wiem, co ludzie mają do jej aktorstwa, ale ja bardzo lubię oglądać ją w filmach, a tu odnalazła się doskonale) - Bo mimo, że uważam, że w "Celi" strona wizualna zmiażdżyła aktorstwo, to przecież czym byłyby filmy bez naszych ulubionych aktorów! :)

ocenił(a) film na 5
Julie94

Przesada,przesada i jeszcze raz przesada.

ocenił(a) film na 10
popolupo77

To już leży w kwestii gustu ;)

ocenił(a) film na 9
Julie94

Mam bardzo wyrafinowany gust filmowy i mimo tego ze kino komercyjne i wysokobudżetowe to nie moja bajka to zgadzam się w 100% - nigdy od strony wizualnej nie nakręcono już czegoś tak spektakularnego i pięknego - film od strony plastycznej jest arcydziełem nawet jesli fabuła jest przeciętna to i tak film ma u mnie miejsce w gronie najlepszych, polecam też inne film tego reżysera - The Fall

Julie94

"(...) + bardzo dobra kreacja Jennifer (nie wiem, co ludzie mają do jej aktorstwa, ale ja bardzo lubię oglądać ją
w filmach, a tu odnalazła się doskonale)"
Zwłaszcza w scenie, kiedy Novak opowiada jej o sprawie Gisha, 12-letniej Margaret i serduszka w zamrażarce.
W ujęciu tuż po puencie, z lopezowej mimiki wyczytać można - nie trwogę, nie strapienie czy nawet nie jakiś
bezwarunkowy odruch dezaprobaty - ale coś jakby "słowa z ust twoich to serenada dla pejzażu twojego spojrzenia".
Ale czego się tu będę czepiać, skoro jawnie jawniście nie ukrywali jej w obsadzie i widziały gały, co brały.

użytkownik usunięty
Julie94

Ja uważam niestety, że ten film to istne nieporozumienie! Jeden z najgorszych jakie w życiu widziałem, zaś gdy tylko wspomnę Lopez w tym habicie, to od razu mam banana na ustach!

ocenił(a) film na 6
Julie94

"Takie właśnie powinny być thrillery! I wcale nie przesadzam, stwierdzając, że "Cela" jest swego rodzaju kunsztem artystycznym i swoistym arcydziełem - na niej powinny wzorować się wszystkie thrillery kręcone po 2000 roku! "

Film jest piękny wizualnie, ale jest pustą wydmuszką.
Słaba fabuła, słaba gra aktorska, słabe dialogi.
Porównaj sobie to do najlepszych kryminałów/thrillerów po 2000 roku:
Cela 2000 imdb 6.3
Memento 2000 imdb 8.5
Rzeka tajemnic 2003 imdb 8,0 2 oskary
Zodiak 2007 imdb 7.7
Girl with the Dragon Tattoo 2009 imdb 7.9 1 oskar
Prisoners 2013 imdb 8.1
Gone Girl 2014 imdb 8.2
Seialowe:
The Wire 2002-2008 imdb 9.4
Dexter 2006-2013 imdb 8.9
Breaking Bad 2008-2013 imdb 9.5
Utopia 2013-2014 imdb 8.5
True Detective 2014-2015 imdb 9.2
Fargo 2014-2015 imdb 9.0

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones