PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1333}

Cela

The Cell
6,4 21 583
oceny
6,4 10 1 21583
6,0 7
ocen krytyków
Cela
powrót do forum filmu Cela

Film powstał w 2000 roku. Gdyby powstał jakieś przynajmniej 10 lat wcześniej mielibyśmy kultowe
dzieło szyte ta sama miarą co "lsnienie" Kubricka. Film niestety nie wyprzedził epoki i jego
psychodeliczność nie wkuwa w fotel, aczkolwiek film jest najbardziej godny polecenia. Nieco
zawodzą Lopez i Vaugh bo hinduski reżyser zrobił swoje. I jeszcze jedno. Alegoryczość postaci ze
snu np. Lopez jako św. Maria. Wada czy zaleta filmu. Ja narazie nie mam zdania. Moja ocena 6,74.
Guillermo Del Toro zapewne widział ten film i chyba mu sie podobał bo w jego twórczośći rysują się
zapozyczenia właśnie z 'celi"

ocenił(a) film na 4
alpinos

To trzy różne filmy, dotyczą innych stanów świadomości:
- Incepcja - miejscem akcji są marzenia senne;
- Labirynt Fauna - miejscem akcji jest wykreowany świat fantazji, pomieszanie fikcji i rzeczywistości;
- Cela - miejscem akcji jest podświadomość, albo i głębiej;
Jedyny wspólny mianownik, to mózg.

ocenił(a) film na 7
alpinos

Również miałam silne skojarzenie z "Labiryntem fauna", który widziałam jako pierwszy. "Cela" to niezły film, a wizualnie wręcz bardzo dobry, kilka scen było zrobionych świetnie.

Anka_1990

ta scena z Koniem w umyśle Carla była świetna. Ale potem wrzucili do snu Marit Bjoergen i dziwnie się czułem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones