PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1333}

Cela

The Cell
6,4 21 593
oceny
6,4 10 1 21593
6,0 7
ocen krytyków
Cela
powrót do forum filmu Cela

Zna ktoś film w podobnych surrealistycznych klimatach??! Wg. mnie klimat tego film jest rewelacyjny i film zasługuje na uznanie z tego choćby względu. Wszystkim którym film się nie podobał jak główny powód 'niepodobania' podali właśnie 'dziwność' tego filmu co wg. mnie dobrze o nim świadczy. :) ogólnie 7/10

PerfectStranger

ja moge polecic "mroczne miasto"

Happily_ever_after

"Mroczne Miasto" jest niezłe, no i ma zdjęcia Dariusz Wolskiego ;)
ze swojej strony polecam "Chłopak Rzeźnika"

ocenił(a) film na 8
silentman

Mroczne miasto widziałem :) - bardzo mi się podobał no i całkiem oryginalny pomysł

silentman

Chłopak Rzeźnika wymiata! wszystkie filmy Neila Jordana mają świetny klimat i super zdjęcia

PerfectStranger

Polecam The Fall, kolejny po Celi film Tarsema Singha.

PerfectStranger

No to ja dodam jeszcze "Trylogię Europejską" von Triera czyli "Element zbrodni", "Epidemia" i "Europa" + do tego Zoetrope, kino Bunuela (uznawanego za ojca kinematografii surrealistycznej), no i w zbliżonym klimacie, acz nie zawsze surrealistycznym, a wręcz rzadko występującym mindfuck movies :) http://www.classreal.com/

PerfectStranger

Hmm..mogę polecić "MirrorMask" no i może coś z innej półki a konkretnie "Casshern".Mam nadzieje że ci się spodobają.

ocenił(a) film na 8
Edward_Nozycoreki

cremaster 1,2,3,4 i 5, drawing restraint 9

ocenił(a) film na 5
PerfectStranger

mi kojarzy się z Re-Cycle, choć ten drugi plastycznie,przynajmniej dla mnie,dużo bardziej wysmakowany, a i fabularnie ciekawszy.
W kwestii malarskości obrazu może jeszcze Greenaway (szczególnie Drowning by Numbers i The Pillow Book), ale one też duuużo lepsze.

ocenił(a) film na 6
PerfectStranger

surrealizm? w takim razie pie andaluzyjski najwieksza dziwnosc z dziwnosci

ocenił(a) film na 6
sitizel

"pies andaluzyjski"- poprawka no tak salvadora

ocenił(a) film na 8
sitizel

Delicatessen (Delikatesy) i La Cité des enfants perdus (Miasto zaginionych dzieci). To tych gostków od Amelii. Mega dziwna megaśność.

PerfectStranger

Polecam film 'Drabina jakubowa' nieżle pokręcone, zobacz też 'Szpital królestwo' Larsa von Triera

PerfectStranger

Myślę, że jak padł Chłopak rzeźnika to lekturą obowiązkową jest też Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek.
Na pewno nie zawiedzie.

użytkownik usunięty
marinencja

z tych pokręconych mogę polecić Eraserhead, Davida Lyncha ;) co jeszcze? polecam trylogię qatsi-nie ma to jak parę godzin czystego dźwięku+przejmującego obrazu:P
no i nie mozna nie wspomnieć o teledyskach Pana Chrisa Cunninghama
- aphex twin: come to daddy albo rubber johhny (tak dla przykładu)

" Odmienne stany świadomości " / "Altered states" z 1980r . Też jest niezła jazda , i sporo psychodeli .

Atom_kon

Nie wiem czy podobne, ale zawsze kojarzy mi się z "W moim snach" z Annette Bening i Robertem downey jr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones